Mandalas

Mandalas ir radošs un filozofisks instruments sevis harmonizēšanai, iedvesmai, mieram un sevis sadzirdēšanai. Mandalu zīmēšana apstādina prāta rosīšanos, izmainās apziņas stāvoklis un skaisti izlīdzinās enerģijas, kļūstot par vienu veselumu.Mandalas mums palīdz atraisīt savu enerģiju. Zīmējot mandalas mēs varam harmoniski tuvoties sev, savam iekšējam centram. Mandalām piemīt terapeitisks efekts, tās spēj integrēt mūsos dažādas emocijas, tās transformēt, un ļauj justies daudz labāk šeit un tagad. Mandalas attīsta radošumu, paplašina apziņu, palīdz sasniegt mērķus, atjauno spēkus un ļauj pamanīt iekšējos resursus. Tā spēj pārsteigt ar savu vienkāršību un spēku reizē. 
Mandalu zīmēšana un mandalu meditācija tiek praktizēta jau tūkstošiem gadu daudzās Austrumu kultūrās. Mandala no sanskrita nozīmē centrs un aplis. Aplis simbolizē dabas un dzīvības spēkus, kā piemēram Sauli un Mēnesi, Zemi un Visumu. Mandala – rats kā mūžīgais laika un cikliskuma simbols, pasaules uzbūves modelis, kas atspoguļo gan makrokosmosu, gan mikrokosmosu. Tas ir stāsts par ritmu.
Mandalas ir pētījis K.G.Jungs, kurš uzskata, ka mandala ir mūsu patības, arhetipiskās pilnības simbols, mūsu zemapziņas spogulis, pašizziņas un pašizpētes instruments. Viņš pats terapeitiskos nolūkos zīmēja katru dienu pa mandalai, kā arī deva saviem klientiem zīmēt, kas pārliecinoši uzrādīja psihiskās veselības uzlabošanos. 

Regulāri zīmējot mandalas, mēs sākam pamanīt, ka mūsu iekšējā enerģija ir milzīgs resurss, varam sajust enerģiju kā reālu klātbūtni, kā partneri, kā savu draugu, šī prakse palīdz sajust savu būtību – kas es esmu.